Report a výsledky závodu 2. závodu SMMC 2015

 

munda1.rajce.idnes.cz/SATRIA_MICRO_MAGIC_CUP,_2._zavod,_Olomouc_-_Amerika_31.5.2015/#DSC_0922.jpg

 

    31. května se jel 2. závod SMMC Olomouc 2015. Tentokrát se na závodišti sešlo 11 lodních modelářů se svými loděmi. Mezi startujícími byl i jeden junior a jedna žena. Bylo odjeto celkem 15 jízd, z toho před obědem 11.

    11 jízd vyhrál Aleš Pokorný CZE 84, po jedné já CZE 03, Roman Sejkora CZE 20 a Tomáš Brodský CZE 141. Od rána vál slabý vánek, a měnil směr každou minutou. Předpověď říkala, že by měl vítr v deset hodin zesílit, ale všichni jsme čekali marně. Dopoledne si  značný nádskok vyjel  Aleš CZE 84, poté si již hrál a zkoušel nové plachty. Velmi vyrovnanou dvojicí jsem byl já CZE 03 s Romanem CZE 20, kdy po 15ti jízdách jsme měli shodně bodů. Shodně jsme škrtali jízdy a nakonec rozhodl výsledek první jízdy ve prospěch Romana. Výborně zajel Tomáš CZE 141 a kapitola sama pro sebe je junior Marek CZE 132. Pokud se soustředí na jízdu, dokáže už solidně jet, o čemž svědčí jeho dvě pátá!!! místa. Je potřeba, aby se více soustředil na svoji loď. Poté bude velmi brzy zatápět i mnohem zkušenějším kolegům.

    Ještě jedna asi rarita, alespoň já to ještě neviděl. Výsledek 14 jízdy - všichni dojeli na svém konečném pořadí!!!! Kdy se to asi stalo naposledy, a kdy se to znovu povede :-)

    Ještě chci poděkovat technickému zabezpečení závodu mojí ženě Ivaně a partnerce Petra, Petře Bednaříkové.