Micro Magic

    Někde jsem četl, nebo slyšel, že se jedná o cituji "panelákovou  plachetnici". Určitě je to hooooodně výstižné. Jde o krásnou, malou dobře jezdící polomaketu plachetnice, se kterou se dá jezdit spousta závodů jak doma v ČR, tak i ve světě. Její délka je 535 mm, výška "přes všechno" cca 980 mm, váha cca 860 g, plocha plachet je cca 14,5 dm2.  Asi nejobsáhlejší internetové stránky jsou

www.mm-sailing.de/

  kde najdete téměř vše do popisu stavby, přes fotografie až  po mnoho videí, ovšem v němčině.

Spoustu užitečných informací o této plachetnici i o termínech závodů včetně stavebních pravidel je na těchto stránkách

www.rc-plachetnice.cz/?page=micromagic

      Dne 1. 8. 2012 jsme zajížděli nebo spíše poprvé zkoušeli hned 3 nově postavené MM. Co ukázaly první jízdy? Zejména to, že loď opravdu jede,a jede dobře. Je poměrně velmi citlivá na jakékoliv změny v nastavení. Je faktem, že vítr byl minimální a tak jsme napnuti, jak budou lodě jezdit za silnějšího větru. Už teď si myslím, že to bude dobré "nářadí" na poježdění, a ještě zajímavější na závodech.

 

dsc_1178.jpg

Odkaz na fotky

https://munda1.rajce.idnes.cz/Micro_Magic_-_Podebrady_prvni_jizdy/

https://munda1.rajce.idnes.cz/Krelov_-_objeveni_vody

 

    Samozřejmě, že jsou už vyzkoušeny tyto plachetnice mnou, i dalšími olomoučáky i za silného větru. Určitě se dá slušně ovládat tato plachetnice za větru tak cca do 5-6 m/s, poté jsou nutné již menší plachty. Tyto můžeme získat buď tak, že si je uděláme, nebo koupíme hotové. Pokud budete hledat, jistě jak na těchto stránkách narazíte na odkaz, nebo když zadáte do vyhledavače příslušné heslo, jistě najdete ne jen plachty na MM :-).

 

Tak, máme za sebou první závody

     V Kolíně, po počátečních potížích s nastavením lodi (přece jenom už jsme posuzovali najednou svoje lodě s konkurencí, která je daleko před náma) jsme se po upravení nastavení našich lodí začali prosazovat ze zadních pozic na ty přednější. Jednu jízdu jsem dokonce dojel druhý. Nakonec z toho bylo myslím pěkné 6. místo. Michal (jel první závod v životě) a Ivan, kteří byli na závodech se mnou,  byli unešeni celým závodem. Už se těšíme všichni na další

    Co ukázal závod? Že loď Micro Magic je ještě lepší, než jsem si myslel, že po pořádném nastavení krásně jezdí. No a atmosféra na závodech je suprová. Pokud jsme se hašteříli, bylo to vždy v přátelském duchu.

 

    Máme již i odjetý jeden záívod přímo v Olomouci, fotky z toho to závodu jsou v záložce fotogalerie

 

    Na rok 2013 chystáme celý seriál závodů v Olomouci - viz propozice Satria MM cup