Byli jsme na MS v Senci 2007

Mistrovství světa kategorie S - rychlostní plachetnice

 

Ve dnech 15. - 25. 9. 2007 se uskutečnílo na Seneckých jezerech v Senci na Slovensku
MISTROVSTVÍ SVĚTA RC PLACHETNIC kategorie F5-E, F5-M a F 5-10
(jedná se o rychlostní plachetnice)

Program mistrovství:
15. - 16. 9. přejímka modelů

17. - 19 . 9 rozjížďky modlů kategorie F 5-10
20. - 22. 9.rozjížďky modelů kategorie F5-E
23. - 25. 9. roujížďky modelů kategorie F5-M


Jak jsem slíbil, přináším několik informací z MS v kategorii F5E.

     Po příjezdu 19. 9. byla provedena přejímka a přeměření modelů a plachet. Vše proběhlo rychle a bez zmatků, poté registrace účastníků. Přijeli z ČR, Polska, Maďarska, Běloruska, Německa, Rakouska a samozřejmě domácí Slováci. Nejvzdálenější účastníci pak byli z Číny.
    20. ráno byly trochu průtahy s vyvěšením kanálů pro jednotlivé účastníky, a poté měření vysílačů, zda opravdu vysílají na stanoveném kmitočtu. Se zpožděním začaly jednotlivé jízdy, je však nutné podotknout, že zpoždění nevadilo, bylo totiž bezvětří. To trvalo prakticky celý den a tak byly za celý den odjety pouze dvě jízdy každé skupiny. Závodnici, kterých bylo na startu 55 byli rozuděleni do 3 skupin po 2x 18-ti závodnících a 1x po 19-ti startujících. Startovalo se a hodnotilo italským způsobem, t. j. po každé odjeté jízdě všech skupin byli závodnici přerozděleni tak, že posledních 6 padalo do nižší skupiny a nejlepších 6 závodníků v jízdě postoupilo do skupiny vyžší.
     Také druhý den bylo téměř bezvětří a tak se opět najely pouze 4 jízdy za celý den.
     Až v sobotu začal foukat vítr a tak se alespoň poslední den jezdilo a jezdilo pouze s přestávkou na oběd.
A jak vše dopadlo? vítězem se stal Jan SPRINGER z Polska s číslem plachet POL 100, druhý byl XLAN Dongbo z Číny (CHN O2) a třetí Bělorus YERMAKOU Yuru (BLR 87). Z našich byl nejlepší Pavel Novotný na pátém místě (CZE 1), dále 11. Martin Kohlíček, 14. Petr Nehera, 26 Jarda Krouman, 28. Bohuslav Kohlíček no a já jsem skončil 34.
    Jedinou větší připomínku bych měl k tomu, že taková akce měla minimální propagaci, což se také odrazilo v tom, že se na závody prakticky nikdo nepřišel podívat, což je myslím škoda.

 

FOTO si můžete prohlédnout  v galerii