Report a výsledky 3. závodu SMMC a M ČR

      Je 27. 6. ráno, vstávám asi ve 4 ráno, chystám věci, abych nic doma nezapomněl,a po snídani na osm hodin odjíždím na Ameriku. Za chvíli přijíždí Jarda Sýkora, a spolu chystáme trať. K tomu nám skrápí závodiště ranní déšť, a je úplné bezvětří. Postupně se na břehu jezera schází všichni přihlášení. Před desátou je rozprava, déšť ustal, a všichni čekají na příchod slibovaného větru. V deset již velmi jemně fouká, a tak se dá jezdit.  Vítr postupně zesiluje, takže se celkem dobře a svižně závod rozbíhá. První den se odjede 13 jízd. Jezdí se téměř bez přestávek, vyjma přestávky na tradiční oběd. Po prvním dni vede Aleš Pokorný CZE 84, druhý je Pavel Zajíc CZE 29, a třetí Jiří Munclinger CZE 03.

     Druhý den ráno je opět děštivo. Nicméně jako zázrakem po deváté déšť ustává, a postupně se ozývá i větřík. Mimo krátké přeháňky již je Olomouc bez deště. Druhý den finišuje Zdeněk Pavlíček CZE 112 a dostává se na třetí místo.

     Nakonec se počasí vydaří, ač předpověď nevěstila nic dobrého. Proto se odjelo celkem 24 jízd. Převážně vítězil v jednotlivých jízdách Aleš Pokorný.

     Pozitiva. Účast dvou juniorů, i když nakonec jel pouze jeden - Tomáš Zajíc CZE 24, Marek Hrušecký v den závodu onemocněl, škoda, kluci mohli změřit svoje síly přímo na závodní dráze. Účast celkem 19-ti závodníků, z toho i nováčka na závodních tratích Petra Sekulu CZE 74.  Účast kamarádů ze Slovenska.   Ne všichni odjeli oba dny závodu z časových důvodů.  

     Negativa. Neznalost pravidel, a to u někoho poměrně značná. Pochopím to u noviců, ale u "starých matadorů" to už je méně pochopitelné, nebo nejsou ochotni pravidla akceptovat?!?!? Je potřeba, aby si nikdo nemohl vykládat pravidla podle sebe, a podle toho, jak se mu to právě hodí!!! 

    Poděkování holkám, které se staraly o technické zabezpečení - Ivaně Munclingrové a Petře Bednaříkové, Jardovi Sýkorovi za stavbu a úklid trati, a všem za účast.

    Jak celkově závody dopadly najdete ZDE

munda1.rajce.idnes.cz/SATRIA_MICRO_MAGIC_CUP,_3._ZAVOD_27._28._6._2015_A_3._zavod_M_CR#DSC_1429.jpg

 

   Foto ze závodu ZDE

munda1.rajce.idnes.cz/SATRIA_MICRO_MAGIC_CUP,_3._ZAVOD_27._28._6._2015_A_3._zavod_M_CR