Potřebné vybavení

Tak určitě plachetnici.

     Musíme se rozhodnout jakou. Jestli něco menšího, nebo raději nějakou větší. Pro začátek lze doporučit loď Micro Magic (délka 505 mm), která velmi pěkně jezdí, je nenáročná na prostor jak k uložení tak k transportu. Jako altrnativu lze doporučit loď kategorie F5-E/IOM (délka 1000 mm max). tato je již náročnější jak na prostory k uložení tak i k  přepravě, a přiznejme si, že i na  finance.

 

Elektronika

Pro Micro Magic.

    Budeme potřebovat 2 serva. Jedno standartní, na naklápění plachet, doporučil bych digitální, ale postačí i standartní, tah alespoň 4 kg. Druhé bude mikroservo, nejlépe digitální na řízení kormidla, dle mého stačí tah okolo 2 kg. Upozorňuji, že ve stavebnici MM je držák mikroserva s otvorem na servo tak malý, že běžná mikroserva do něj nelze vložit, proto doporučuji před zalepením tohoto držáku upravit otvor dle serva, nebo vyrobit nový držák serva.

 

Plachetnice Victoria

V zásadě lze použít stejné vybavení jako u MM.

 

Pro plachetnici kategoriii F5-E/IOM.

    Pořídíme 1 servo na řízení kormidla, nejlépe digitální, ale není to nutné, tah alespoň 4 kg, a dále nejlépe naviják plachet, vyrábí např. Graupner, Hitec a pod, nebo velké servo s tahem převyšujícím alespoň 12 kg a použít dlouho páku

 

Napájení

    Baterie buď 5 čl. (může být i 4-článek) 800mAh nebo 2čl. LiFe 1 100 mAh, pro F5-E /IOm raději s větší kapacitou

 

RC souprava

    Dá se říct že jakákoli RC souprava i ta nejlevnější pracující v pásmu 40 MHz, která má alespoň dvě řízené funkce (volantovou NELZE použít). Doporučuji však raději  digitální sopupravu v pásmu 2,4 GHz. Loď s ní jde daleko jednodušeji nastavit, nejsou problémy s kanálama, a take dochází méně k rušení signálu.

Součástí soupravy bývá i potřebný přijimač. Vypínač vůbec nepoužívám, neboť je zdrojem poruch.

 

Nabiječ bateriíí

Ten vybrat podle toho jaké budete používat baterie. V zásadě postačí běžný nabiječ, který "umí" nabít vaše baterie. Nemusí se jednat o rychlonabiječ.